Jak wysłać paczkę za granicę?

Wysyłanie przesyłek międzynarodowych DPD często wydaje nam się trudnym i skomplikowanym rozwiązaniem. Jednak jest to przede wszystkim nowoczesne rozwiązanie dla osób, które chcą pokonać odległość międzykrajową i w komfortowy sposób przekazać swoją przesyłkę. Zanim jednak skorzystamy z takiej możliwości, to wcześniej należy postarać się o właściwie przygotowanie przesyłki do nadania. Przedstawiamy, o co należy zadbać.

Przesyłki międzynarodowe DPD – zasady pakowania

Przed wysłaniem warto przede wszystkim zapewnić paczce odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu można użyć przeróżnych środków, jak folia bąbelkowa, gazety, folia napełniona powietrzem i inne. Następnie należy wziąć pod uwagę formę opakowania. Warto, aby dodatkowo posiadało materiał, który będzie zapewniał odpowiednią ochronę podczas transportu i wstrząsów. Im dany pakunek jest cięższy i/lub delikatny, to należałoby zastosować solidniejszy karton, na przykład z pięcio-warstwowymi ściankami. Wysyłając przesyłki międzynarodowe DPD, warto również właściwie zabezpieczyć dany karton, aby żadna część zawartości z niego nie wypadła. Skutecznym rozwiązaniem najczęściej okazuje się zastosowanie taśmy samoprzylepnej. Dla pewności warto na samym końcu owinąć przesyłkę w stretch, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jest ona odpowiednio zabezpieczona.

Jak zabezpieczyć paczkę wysyłaną za granicę?

Czasami zdarza się, że przesyłka międzynarodowa DPD zawiera delikatne przedmioty, które wymagają odpowiedniego transportu. Najczęściej są wykonane ze szkła lub cienkiego materiału, który nie jest odporny na wstrząsy oraz uderzenia. Do takich przedmiotów zaliczają się najczęściej lustra, obrazy, a także pewne rodzaje sprzętu elektronicznego. Warto na każdej takiej przesyłce z delikatnym towarem umieścić komunikat „UWAGA SZKŁO i FRAGILE”(najlepiej w języku polskim i angielskim). W przypadku przesyłki międzynarodowej DPD wiąże się to jednak z dodatkową dopłatą.

Z cennikiem wysyłki międzynarodowej różnych firm kurierskich w tym DPD możecie zapoznać się pod adresem: https://www.kuriernet.pl/cennik