Jakie produkty możesz wysłać za granicę?

Obecne usługi kurierskie pozwalają na w komfortowy sposób na przesłanie różnorodnych paczek, niezależnie od odległości. Klienci często korzystają z takiej możliwości, dzięki czemu mogą liczyć na elastyczne przesyłki międzynarodowe DPD, dzięki którym z powodzeniem dostarczą w dowolne miejsce niemalże wszystko. Mimo że poszczególne firmy kurierskie mają opracowany własny regulamin przesyłek, to należy pamiętać, że nie wszystkie produkty można wysyłać za granicę. Wynika to z przepisów prawa, dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio dostosować się do zaleceń.

Przesyłki międzynarodowe DPD – towary wyłączone z wysyłek

Często firmy kurierskie nie są w stanie zweryfikować, co znajduje się w określonej paczce. Mogą jednak sprawdzić je pod względem gabarytów, a jeśli przesyłka wyda się podejrzana pracownikowi, ma on pełne prawo do sprawdzenia jej zawartości. Nie oznacza to zatem, że korzystając z możliwości przesyłki międzynarodowej DPD mamy dowolność w wysyłaniu różnego rodzaju produktów. Poniżej przedstawiamy, które z artykułów nie powinny być przesyłane. Należą do nich:

  • produkty płynne,
  • alkohol i używki,
  • żywność,
  • towary niebezpieczne – należą do nich wszelkie środki łatwopalne, odczynniki chemiczne, substancje żrące, broń i inne produkty, które w jakikolwiek sposób mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo,
  • przedmioty o wysokiej wartości – zalicza się do nich karty płatnicze, antyki czy wyroby jubilerskie.

Oprócz powyższych przykładów należy pamiętać, że przesyłki międzynarodowe DPD nie powinny zawierać również żywych zwierząt i roślin. Wyłączone z transportu są też szczątki ludzkie i zwierzęce.

Wysyłka trudnych paczek

Mimo że niektóre paczki mogą nie spełniać gabarytów określonych w regulaminie przewoźnika, to jednak niektóre firmy pozwalają na przewożenie trudnych paczek, niespełniających określonych wymogów. W takiej sytuacji warto skontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem i zapytać o możliwość wysłania problematycznej przesyłki międzynarodowej DPD. Wiele firm przy przewozie korzysta również z palet kurierskich, które pozwalają na transport wysyłek o niestandardowym rozmiarze.