Rozwój osobisty – jak się do niego zmotywować?

Każdy z nas wie, że aby żyć dłużej i szczęśliwie, trzeba dbać o siebie pod wieloma względami. Nie chodzi tu jedynie o dbałość o nasze zdrowie – należy mieć także na uwadze równowagę psychiczną i emocjonalną. W tym wszystkim pomocny może okazać się rozwój osobisty.

Niestety, często brakuje nam czasu na praktykowanie rozwoju osobistego. Nic z resztą dziwnego; praca oraz codzienne obowiązki potrafią bardzo wyczerpać nawet silnego człowieka. Co zrobić zatem, by zmotywować się do podjęcia rozwoju?

Przede wszystkim uświadom sobie co robisz źle, i jak może się to skończyć. Myślenie o potencjalnych konsekwencjach swoich błędów albo długotrwałych niedociągnięć jest czymś co zmotywuje Cię do pracy nad sobą.

Ponadto, musisz zmienić nastawienie. Nie myśl, że rozwój osobisty jest czymś zarezerwowanym dla wąskiej grupy super-ludzi. Jest to coś, co powinno być elementem życia każdego z nas. Ponadto, rozwój osobisty nie jest niczym trudnym. Pamiętaj, że nie polega on na zdobywaniu wiele, lecz na robieniu trwałego postępu.

Hej! Mam na imię Marcelina i zajmuje się techniką. Dlatego chciałabym podzielić się z Wami wiedzą, którą posiadam. Od wielu lat pomagam różnym osobom, dlatego pomyślałam, że podzielę się też tym z Wami!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)