Szkolenia biznesowe na imprezach integracyjnych

Impreza integracyjna i szkolenie biznesowe to doskonałe połączenie. Z jednej strony nasi pracownicy otrzymają bowiem rozrywkę, zacieśnią relacje między sobą, porozmawiają, napiją piwa i po prostu odpoczną, a z drugiej strony dowiedzą się czegoś nowego, nabędą jakichś kompetencji miękkich i ogólnie – po prostu się rozwiną. Trzeba jednak pamiętać, że impreza integracyjna nie jest tożsama ze szkoleniem – to po prostu impreza, ale z elementami szkoleniowymi. Zapomnienie o tym – a jest to częsty błąd pracodawców – sprawi, że pracownicy nie będą chcieli zaangażować się w plan imprezy na sto procent.

Szkolenia biznesowe na imprezach integracyjnych mogą być różne – od szkoleń dla poszczególnych działów, poprzez te z zakresu umiejętności dodatkowych, a na szkoleniach z zakresu kultury osobistej kończąc. Ważne, żeby trener, który będzie je prowadził, wpasował się w klimat imprezy, czyli żeby nie był zbyt formalny, żeby potrafił zrozumieć szampańskie nastroje i żeby potrafił nawiązać więź z tak luźno usposobionymi pracownikami.

Hej! Mam na imię Marcelina i zajmuje się techniką. Dlatego chciałabym podzielić się z Wami wiedzą, którą posiadam. Od wielu lat pomagam różnym osobom, dlatego pomyślałam, że podzielę się też tym z Wami!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)